Súprava na opravu čelného skla

Kód: 11846
Neohodnotené
€4,25
Vypredané
Položka bola vypredaná…
Súprava na opravu poškodenia čelného skla. Sada je určená pre drobné prasklinky, najčastejšie spôsobené nárazom drobných kamienkov.

Detailné informácie

DOPRAVA ZADARMO NAD 35€
DOPRAVA ZADARMO NAD 35€

Podrobný popis

Súprava na opravu poškodeného čelného skla automobilov po aplikácii vyplní vzduchovú bublinu silným lepidlom, ktoré spojí sklo a obnoví tak viditeľnosť a pevnosť skla.

Táto sada je vhodná na opravu drobných prasklín čelného skla. Poškodené čelné sklo je možné vďaka tejto sade opraviť s nízkymi nákladmi a počas niekoľkých desiatok minút. Lepidlo na opravy čelného skla automobilov slúži na opravu väčšiny typov lepených čelných skiel automobilov, ktoré boli poškodené.

Patentované špeciálne lepidlo v sade vyplní vzduchové dutiny vzniknuté poškodením skla špeciálnym tekutým sklom. Obnoví tak 100% viditeľnosť. Po oprave lepidlo tuhne zhruba 20 minút. Toto lepidlo spojí uvoľnené a poškodené sklo a zabráni tak ďalšiemu šíreniu praskliny.

Fľaštička s lepidlom má objem 3ml a je vhodná iba pre 2–3 praskliny drobné praskliny veľkosti mince. Nepoužívajte na väčšie praskliny.

Upozornenie:

Vyhnite sa aplikácii na priamom slnečnom svetle!
Optimálne teplota čelného skla je 10–25°C.
Nedopustite, aby lepidlo prišlo do kontaktu s lakom vozidla.
Postup opravy:

Pomocou špendlíka alebo ihly odstráňte voľné úlomky skla z praskliny. Plochu okolo poškodenia očistite a vysušte čistou textíliou alebo papierovým obrúskom.
Z jednej strany samolepiaceho krúžku odstráňte kryciu fóliu a nalepte ho touto stranou na sklo tak, aby jeho vnútorný otvor ohraničoval stred alebo najhlbší bod praskliny.
Odlúpnite druhú kryciu vrstvu a na samolepku pevne pritlačte podstavec, pričom dbajte, aby okraje a štítky oboch dielov boli v zákryte.
Odstráňte viečko a odstrihnite špičku tuby s lepidlom. Tubu potom vsuňte do hrdla podstavca a opatrným stlačením ho naplňte lepidlom tak, aby nedošlo k vytekaniu. Zvyšok lepidla uzavrite a uschovajte na ďalšie použitie.
Teraz vsuňte do hrdla podstavca injekciu a zatiaľ čo ju jednou rukou pevne pridržujte, druhou rukou vytiahnite jej piest a zaistite v spodnom záreze. Na zaistenie slúžia drôtené klipsá nachádzajúce sa na injekcii. V tejto polohe nechajte 10 minút.
Na niekoľko sekúnd vytiahnite injekciu z podstavca a potom opäť pevne vsuňte späť. Zatiaľ čo ho jednou rukou pevne pridržiavate, druhou rukou stlačte jeho piest a zaistite v hornom záreze. Nechajte v pokoji v tejto polohe 20 minút.
Odpojte a odložte injekciu a ostrou čepeľou opatrne oddeľte štítok podstavca vrátane samolepky od skla. Uchopte za uvoľnený koniec a pomaly odlúpnite celý podstavec. Miesto potom vytrite do čista.
Z tuby naneste 1 – 2 kvapky lepidla na stred praskliny a prikryte čírou fóliou, ktorá je súčasťou sady. Čepeľou vytlačte prípadné bubliny. – – Premiestnite vozidlo na priame slnko a nechajte vytvrdnúť asi 10–30 minút podľa intenzity svetla.
Opatrne odlúpnite fóliu a čepeľou noža odstráňte zvyšky živice tak, že ostrie držíte v kolmej polohe a škriabete rýchlymi ťahmi dopredu – dozadu po skle.
Pokiaľ v skle stále zostáva malá jamka, zopakujte postup od bodu 8.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: