Ako spoznáte, že je čas vymeniť hlavicu kefky

V základnom balení elektrických kefiek býva aj niekoľko kusov náhradných hlavíc ktoré sú odlíšené farebným krúžkom, vďaka ktorému môžete zdieľať jednu kefku s viacerými členmi rodiny.

Náhradné hlavice zubnej kefky sú kompatibilné len v rámci jednej značky. A niekedy dokonca len v rámci konkrétneho produktového radu. Preto venujte pozornosť ponuke náhradných hlavíc, aby vyhoveli všetkým vašim požiadavkám.

Kontrola opotrebovania hlavíc a ich pravidelná výmena je u elektrických kefiek nevyhnutná. Odporúčaná doba výmeny hlavice sú každé tri mesiace, a to pri všetkých typoch bez ohľadu na technológiu. Veľmi prospešné sú farebné indikátory v štetinkách kefky.

K elektrickým kefkám je však možné prikúpiť okrem univerzálnych hlavíc aj špeciálne hlavice, vďaka ktorým si budú môcť vyčistiť zúbky malé deti, ľudia so strojčekmi či ľudia s citlivými ďasnami.

Väčšina výmenných hlavíc je vybavená farebnými štetinami s indikátormi, ktoré po približne 3 mesiacoch zmiznú. To je signál, že je potrebné hlavicu vymeniť za novú.

Je možné zvoliť si aj tvrdosť vlákien, na výber sú hlavice s extra mäkkými vláknami, mäkkými, stredne mäkkými a stredne tvrdými.