Ako vybrať zubnú kefku

Všetci chceme mať úsmev ako z amerického filmu, ktorého základom sú zdravé biele zuby. A bez pravidelného čistenia tou správnou kefkou to jednoducho nejde. Dnešná ponuka kefiek je však taká široká, že je možné pri výbere narobiť veľa chýb, ktoré vám vaše ústa nemusia odpustiť. Všetko potrebné sa dočítate v našom radcovi Ako vybrať zubnú kefku.

Klasická

Klasické kefky sú univerzálne a na každodenné použitie. Líšia sa hlavne veľkosťou hlavice, tvrdosťou štetín a typom rukoväte. Tu záleží na vašich preferenciách. Je zásadné, aby ste s kefkou zaobchádzali správne a šetrne odstraňovali zo zubov povlak a nečistoty.

Jednozväzková

Jednozväzková zubná kefka je doplnkovou kefkou, ktorá je určená na čistenie ťažko dostupných miest (napr. zadných stoličiek) alebo dočisťovania krčkov. Siahnite po nej, ak máte pocit, že klasická kefka nestačí na perfektné vyčistenie chrupu. Využiť možno aj na zubné strojčeky a implantáty.

 

Na zubné strojčeky

Zubná kefka na strojčeky je špeciálnym modelom so skrátenými stredovými štetinami, ktoré tvoria žliabok do tvaru písmena "V", a čistia tak jednotlivé zámočky. Dlhšie krajné vlákna naopak zaistia, že aj priestory okolo strojčeka budú dokonale vyčistené.

Cestovná

Cestovná kefka na zuby je špeciálnou kategóriou pre výnimočné situácie, keď nemáte k dispozícii zubnú pastu alebo si svoju domácu kefku z akéhokoľvek dôvodu neberiete na cesty. Ideálne by mala ponúknuť kvalitu klasickej kefky, len v menších rozmeroch.

 

Detské

Detská zubná kefkamusí byť predovšetkým dostatočne šetrná, preto vyberajte hlavne s ohľadom na tvrdosť jej vlákien. Predovšetkým detské ďasná sú veľmi citlivé. Zoženiete ich v mnohých farebných variantoch a s najrôznejšími vzormi.